Historia Klubu

Zdjęcie Huraganu Proboszczów z lat 80-tych.

L.Z.S. "HURAGAN" Proboszczów powstanie swoje datuje od rozpoczęcia rozgrywek piłkarskich w1949 r. Od chwili powstania po kolejnych zmianach regionalnych i terytorialnych bierze udział w rozgrywkach różnych klas i lig do chwili obecnej nieprzerwanie. Najlepsze lata to rozgrywki na szczeblu ligi W, dotarcie aż do półfinału woj. Wrocławskiego. W latach siedemdziesiątych awansuje do Klasy A. Z dużym powodzeniem bierze udział w tych rozgrywkach kończąc sezon na czołowych miejscach. Kilkakrotnie rozgrywa mecze na szczeblu międzynarodowym z drużynami (początkowo z NRD) obecnie Niemiec i Czech. W ostatnim czasie bierze udział w międzynarodowym turnieju w gminie Mirowej w Czechach.

Huragan Proboszczów po zwycięskim turnieju z 1986 r.

Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości