Trwa modernizacja boiska

Dopiero za rok piłkarze A-klasowego Huraganu powrócą na swoje boisko. To efekt trwającej modernizacji boiska. - W tej chwili firma wykonująca modernizację kończy prace ziemne - mówi Tomasz SYBIS, wójt gminy Pielgrzymka. - Okazało się, że prace ziemne to spore przedsięwzięcie gdyż różnica między jednym końcem boiska, a drugim wynosiła cztery metry. Po zniwelowaniu nastąpi położenie warstwy odsączającej, warstwy humusu i mam nadzieję, ze firma zdąży z wysianiem specjalnej odmiany trawy. Wiosną czeka nas pielęgnacja murawy i dlatego piłkarze wrócą nie wcześniej niż w rundzie jesiennej nowego sezonu.

Piłkarze Huraganu póki co swoje mecze rozgrywają w Twardocicach. Modernizacja nawierzchni boiska to pierwszy etap rewitalizacji boiska. - Szukamy pieniędzy aby wybudować nowe szatnie - dodaje wójtTomasz Sybis. - Okazuje się, że wybudowanie nowych jest tańsze niż modernizacja tego co jest w tej chwili. Mamy już dokumentację techniczną i chciałbym aby wiosną udało nam się rozpocząć prace związane z wyburzeniem obecnego budynku klubowego i postawienie nowego. Pomyślimy także o drobnej infrastrukturze obiektu tak aby spełniało wymogi licencyjne Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Obecne prace ziemne pochłoną z budżetu gminy 120 tysięcy złotych.